Cycle 12/Gamestate: Difference between revisions
miraheze>4st |
miraheze>4st |
||
| Line 145: | Line 145: | ||
===Wild Nomsters=== | ===Wild Nomsters=== | ||
Wild Nomster Count: | Wild Nomster Count: 28 | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
!Type | !Type | ||
| Line 278: | Line 278: | ||
|Not-quite-abandoned Hut | |Not-quite-abandoned Hut | ||
|(1,2) | |(1,2) | ||
|- | |||
|Dark | |||
|Mammalian | |||
|🌑🦦 | |||
|A Field | |||
|(1,-1) | |||
|- | |||
|Metal | |||
|Piscine | |||
|🏗🐟 | |||
|Runic Tower | |||
|(1,3) | |||
|- | |||
|Light | |||
|Avian | |||
|?🐦 | |||
|Titanprint Plains | |||
|(1,1) | |||
|- | |||
|Air | |||
|Mammalian | |||
|🌪🦦 | |||
|The Knowing Tree | |||
|(2,2) | |||
|- | |||
|Land | |||
|Mammalian | |||
|🌄🦦 | |||
|Animal Crossing | |||
|(-1,0) | |||
|- | |||
|Cold | |||
|Mammalian | |||
|?🦦 | |||
|Church of the Hole | |||
|(0,-2) | |||
|- | |||
|Air | |||
|Amphibian | |||
|🌪🐸 | |||
|Klio's House on a Hill | |||
|(-1,2) | |||
|} | |} | ||