Round 9/Gamestate: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 79: | Line 79: | ||
| K || Yellow || Wotton || 13 || +5* || || | | K || Yellow || Wotton || 13 || +5* || || | ||
|- | |- | ||
| Escher || Green || Wotton || 4 || + | | Escher || Green || Wotton || 4 || +6*|| || Escher | ||
|- | |- | ||
| Jabberwocky || Green || Wotton || | | Jabberwocky || Green || Wotton || 6 |||| || | ||
|- | |- | ||
| Cheshire || Green || Nyhilo || | | Cheshire || Green || Nyhilo || 9 || || || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| Haddocks' Eyes || Green || Wotton || | | Haddocks' Eyes || Green || Wotton || 6 || || || Carroll | ||
|- | |- | ||
| Hatter || Green || Wotton || 10 || +8* || || Carroll | | Hatter || Green || Wotton || 10 || +8* || || Carroll | ||
| Line 97: | Line 97: | ||
| Who || Green || Wotton || 0 || || || Jabberwocky | | Who || Green || Wotton || 0 || || || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| What || Green || Wotton || | | What || Green || Wotton || 1 || || || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| I Don't Know || Yellow || Wotton || 0 || || || K | | I Don't Know || Yellow || Wotton || 0 || || || K | ||
|- | |- | ||
| Nomic || Green || Wotton || | | Nomic || Green || Wotton || 4 || || || Smullyan | ||
|- | |- | ||
| Toki || Red || Wotton || 4 || + | | Toki || Red || Wotton || 4 || +9* || || Carr | ||
|- | |- | ||
| Waso Suwi || Red || Wotton || | | Waso Suwi || Red || Wotton || 6 || || || Toki | ||
|- | |- | ||
| Bishop || - || Wotton || | | Bishop || - || Wotton || 4 || || || | ||
|- | |- | ||
| Pawn || - || Wotton || 0 || + | | Pawn || - || Wotton || 0 || +8* || || | ||
|- | |- | ||
| Rook || Green || Wotton || 2 || + | | Rook || Green || Wotton || 2 || +11* || || Carroll | ||
|- | |- | ||
| Knight || Green || Wotton || | | Knight || Green || Wotton || 1 || || || Escher | ||
|- | |- | ||
| - || - || Wotton || 0 || ! || || | | - || - || Wotton || 0 || ! || || | ||