Round 9/Gamestate: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 87: | Line 87: | ||
| Cheshire || Green || Wotton || 0 || +9*|| || Jabberwocky | | Cheshire || Green || Wotton || 0 || +9*|| || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| Haddocks' Eyes || Green || Wotton || | | Haddocks' Eyes || Green || Wotton || 2 || || || Carroll | ||
|- | |- | ||
| Hatter || Green || Wotton || 10 || +11* || || Carroll | | Hatter || Green || Wotton || 10 || +11* || || Carroll | ||
|- | |- | ||
| Hare || Yellow || Wotton || | | Hare || Yellow || Wotton || 7 || || || | ||
|- | |- | ||
| One || Green || Wotton || 12 || +4* || || | | One || Green || Wotton || 12 || +4* || || | ||
| Line 99: | Line 99: | ||
| Who || Green || Wotton || 4 || +10*|| || Jabberwocky | | Who || Green || Wotton || 4 || +10*|| || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| What || Green || Wotton || | | What || Green || Wotton || 5 || || || Jabberwocky | ||
|- | |- | ||
| I Don't Know || Yellow || Wotton || | | I Don't Know || Yellow || Wotton || 8 || || || K | ||
|- | |- | ||
| Nomic || Green || Wotton || 1 || || egg (Nomic) || Smullyan | | Nomic || Green || Wotton || 1 || || egg (Nomic) || Smullyan | ||
| Line 107: | Line 107: | ||
| Toki || Red || Wotton || 0 || || egg (Toki) || Carr | | Toki || Red || Wotton || 0 || || egg (Toki) || Carr | ||
|- | |- | ||
| Waso Suwi || Red || Wotton || | | Waso Suwi || Red || Wotton || 9 || || || Toki | ||
|- | |- | ||
| Bishop || - || Wotton || 0 || || || | | Bishop || - || Wotton || 0 || || || | ||
|- | |- | ||
| Pawn || - || Wotton || | | Pawn || - || Wotton || 7 || || || | ||
|- | |- | ||
| Rook || Green || Wotton || | | Rook || Green || Wotton || 1 || || || Carroll | ||
|- | |- | ||
| Knight || Green || Wotton || | | Knight || Green || Wotton || 4 || || || Escher | ||
|- | |- | ||
| A || Red || Wotton || | | A || Red || Wotton || 2 || || || | ||
|- | |- | ||
| B || - || Wotton || 1 || + | | B || - || Wotton || 1 || +2*|| || | ||
|- | |- | ||
| C || - || Wotton || | | C || - || Wotton || 3 || || || | ||
|- | |- | ||
| D || - || Wotton || | | D || - || Wotton || 5 |||| || | ||
|- | |- | ||
| E || - || Wotton || | | E || - || Wotton || 1 || || || | ||
|- | |- | ||
| F || - || Wotton || | | F || - || Wotton || 11 || || || | ||
|- | |- | ||
| - || - || Wotton || 0 || ! || || | | - || - || Wotton || 0 || ! || || | ||