Cycle 16/Gamestate: Difference between revisions
Create a section for Battle tracking |
|||
| Line 11: | Line 11: | ||
| | | | ||
|{{Card|J|D}}{{Card|J|H}}{{Card|9|C}}{{Card|8|H}}{{Card|Q|D}}{{Card|10|H}}{{Card|3|C}}{{Card|5|C}} | |{{Card|J|D}}{{Card|J|H}}{{Card|9|C}}{{Card|8|H}}{{Card|Q|D}}{{Card|10|H}}{{Card|3|C}}{{Card|5|C}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Nyhilo | |Nyhilo | ||
| Line 17: | Line 17: | ||
| | | | ||
|{{Card|Q|D}}{{Card|7|S}}{{Card|2|D}}{{Card|8|H}}{{Card|8|H}}{{Card|9|S}}{{Card|2|C}} | |{{Card|Q|D}}{{Card|7|S}}{{Card|2|D}}{{Card|8|H}}{{Card|8|H}}{{Card|9|S}}{{Card|2|C}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|google | |google | ||
| Line 23: | Line 23: | ||
| | | | ||
|{{Card|5|H}}{{Card|K|D}}{{Card|5|C}}{{Card|7|S}}{{Card|K|S}}{{Card|4|S}} | |{{Card|5|H}}{{Card|K|D}}{{Card|5|C}}{{Card|7|S}}{{Card|K|S}}{{Card|4|S}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Random Internet Cat | |Random Internet Cat | ||
| Line 41: | Line 41: | ||
| | | | ||
|{{Card|2|C}}{{Card|3|C}}{{Card|8|S}}{{Card|10|S}}{{Card16|10|D}}{{Card|K|H}}{{Card16|3|H}}{{Card16|9|H}}{{Card16|6|D}} | |{{Card|2|C}}{{Card|3|C}}{{Card|8|S}}{{Card|10|S}}{{Card16|10|D}}{{Card|K|H}}{{Card16|3|H}}{{Card16|9|H}}{{Card16|6|D}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Lime | |Lime | ||
| Line 59: | Line 59: | ||
| | | | ||
|{{Card|Q|D}}{{Card|5|H}}{{Card|6|C}}{{Card|3|C}} | |{{Card|Q|D}}{{Card|5|H}}{{Card|6|C}}{{Card|3|C}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|dworm | |dworm | ||
| Line 77: | Line 77: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Inactive | |Inactive. | ||
|- | |- | ||
|Raven | |Raven | ||
| Line 89: | Line 89: | ||
| | | | ||
|{{Card|J|C}}{{Card|10|C}}{{Card|K|H}}{{Card|K|S}}{{Card|4|D}}{{Card|A|S}} | |{{Card|J|C}}{{Card|10|C}}{{Card|K|H}}{{Card|K|S}}{{Card|4|D}}{{Card|A|S}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|cogeater | |cogeater | ||
| Line 95: | Line 95: | ||
| | | | ||
|{{Card|A|D}}{{Card|4|C}}{{Card|Q|C}}{{Card|4|C}}{{Card|3|H}}{{Card|K|H}} | |{{Card|A|D}}{{Card|4|C}}{{Card|Q|C}}{{Card|4|C}}{{Card|3|H}}{{Card|K|H}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Ash | |Ash | ||
| Line 101: | Line 101: | ||
| | | | ||
|{{Card|5|D}}{{Card|K|D}}{{Card|K|S}}{{Card|K|D}}{{Card|4|S}} | |{{Card|5|D}}{{Card|K|D}}{{Card|K|S}}{{Card|K|D}}{{Card|4|S}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Magnitech | |Magnitech | ||
| Line 114: | Line 114: | ||
|{{Card|9|S}}{{Card|8|S}}{{Card|A|S}}{{Card|6|C}} | |{{Card|9|S}}{{Card|8|S}}{{Card|A|S}}{{Card|6|C}} | ||
|Inactive. | |Inactive. | ||
|} | |||
== Battle == | |||
{| class="wikitable" | |||
|+Week 2 Exoptosis Battle | |||
!Participant | |||
!Turn | |||
!Hand | |||
!Hash | |||
!Status | |||
|- | |||
|4st | |||
| | |||
|{{Card|K|H}}{{Card|10|S}}{{Card16|10|D}}{{Card|3|C}} | |||
|2810f8845ff5270f730ed26e8c6b23cb20217845373a3d2f18bae0a2e34c0b3a | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|Xenon | |||
| | |||
|{{Card|J|D}}{{Card|J|H}}{{Card|9|C}}{{Card|8|H}} | |||
|e9166cd6113e6563448c4412a20cae6bd3437f299a3b76e79374f582ec1849af | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|Nyhilo | |||
| | |||
|{{Card|Q|D}}{{Card|7|S}}{{Card|2|D}}{{Card|8|H}}{{Card|8|H}}{{Card|9|S}}{{Card|2|C}} | |||
|6e2573e90a99422f691e6011304f4170d2bf84d00c459d77eec1105881ededb5 | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|Ash | |||
| | |||
|{{Card|5|D}}{{Card|K|D}}{{Card|K|S}}{{Card|4|S}} | |||
|2fe76357f8d1c9976a534dcb5661945f3356f671412cb44037fe371e70439475 | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|Cogeater | |||
| | |||
|{{Card|K|H}}{{Card|Q|C}}{{Card|A|D}}{{Card|4|C}} | |||
|17350992be8e6c065b2d4e9c931194ff84a9b6d37febaf3f51f2313733e6df66 | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|Titanswrath | |||
| | |||
| | |||
|b52a5f4f26b9734c54a21672eb8e93211da37e49cbebe9be17684326660095af | |||
|Waiting | |||
|- | |||
|ganzom | |||
| | |||
|{{Card|Q|D}}{{Card|5|H}}{{Card|6|C}}{{Card|3|C}} | |||
|fac2336a7a4ecbf7aa14a6d7926055979987ef05330d5be0fbee49ce728774b1 | |||
|Revealed | |||
|- | |||
|google | |||
| | |||
|{{Card|5|H}}{{Card|K|D}}{{Card|7|S}}{{Card|K|S}} | |||
|4f6e228afbee01d951777a4e49574c8001debf24b5f6103580c758f5751fb2de | |||
|Revealed | |||
|} | |} | ||