Round 10/Gamestate: Difference between revisions

miraheze>Surprise
Emerald's bids
miraheze>Kubby
No edit summary
Line 13: Line 13:
| Random Internet Cat || 200 || - || - || -
| Random Internet Cat || 200 || - || - || -
|-
|-
| Wotton || 165 || - || {{Card|3|C}} {{Card|3|D}} || -  
| Wotton || 130 || - || {{Card|3|C}} {{Card|3|D}} {{Card|Q|S}} {{Card|9|S}} || -  
|-
|-
| Klink the Prideful || 182 || - || {{Card|5|C}} {{Card|6|D}} || -
| Klink the Prideful || 99 || - || {{Card|5|C}} {{Card|6|D}} {{Card|6|S}} {{Card|6|S}} {{Card|2|C}} {{Card|7|D}} {{Card|J|S}} {{Card|Q|H}} || -
|-
|-
| Gaelan || 200 || - || - || -
| Gaelan || 200 || - || - || -
|-
|-
| Veganzombeh || 200 || - || - || -
| Veganzombeh || 170 || - || {{Card|6|D}} {{Card|A|D}} || -
|-
|-
| Emerald || 190 || - || - || -
| Emerald || 190 || - || - || -
Line 25: Line 25:
| ATMunn || 200 || - || - || -
| ATMunn || 200 || - || - || -
|-
|-
| surprise || 146 || - || {{Card|7|S}} {{Card|T|D}} {{Card|T|C}} || -
| surprise || 104 || - || {{Card|7|S}} {{Card|T|D}} {{Card|T|C}} {{Card|T|S}} {{Card|T|C}} || -
|-
|-
| Xelgnurt || 157 || 1 Standard Proposal-Maker || {{Card|2|D}} || -
| Xelgnurt || 157 || - || {{Card|2|D}} || -
|-
|-
| Phoenix King || 200 || - || - || -
| Phoenix King || 200 || - || - || -
Line 35: Line 35:
| MonarchMan || 200 || - || - || -
| MonarchMan || 200 || - || - || -
|-
|-
| Mom Rose || 200 || - || - || -
| Mom Rose || 180 || - || {{Card|2|S}} {{Card|A|D}} || -
|-
|-
| Jasenerd || 200 || - || - || -
| Jasenerd || 200 || - || - || -
|-
|-
| Nyhilo || 146 || - || {{Card|K|D}} {{Card|5|C}} {{Card|7|S}} || -
| Nyhilo || 19 || - || {{Card|K|D}} {{Card|5|C}} {{Card|7|S}} {{Card|4|D}} {{Card|K|S}} {{Card|6|D}} {{Card|K|D}} || -
|-
|-
| Kubby || 162 || - || {{Card|5|S}} {{Card|5|D}} {{Card|3|D}} {{Card|3|H}} || -
| Kubby || 98 || - || {{Card|5|S}} || {{Card|5|D}} {{Card|3|D}} {{Card|3|H}} {{Card|5|D}} {{Card|3|H}}
|-
|-
| Zephnik || 200 || - || - || -  
| Zephnik || 200 || - || - || -  
Line 50: Line 50:
|-
|-
| Eulengi || 100 || - || - || -  
| Eulengi || 100 || - || - || -  
|-
| ITerminal || 0 || - || - || -
|-
| fitzyiii || 0 || - || - || -
|-
| R. Lee || 0 || - || - || -
|}
|}


== Lots ==
== Lots ==


{| class="wikitable sortable"
No lots currently.
|-
! Lot# !! Card 1 !! Card 2 !! Bids
|-
| 01 || {{Card|6|S}} || {{Card|6|S}} || '''Surprise: 2''', Trungle: 1
|-
| 02 || {{Card|2|C}} || {{Card|7|D}} || '''Trungle: 1'''
|-
| 03 || {{Card|Q|S}} || {{Card|9|S}} ||
|-
| 04 || {{Card|4|D}} || {{Card|K|S}} || '''Surprise: 2'''
|-
| 05 || {{Card|2|S}} || {{Card|A|D}} || '''Trungle: 1'''
|-
| 06 || {{Card|5|D}} || {{Card|3|H}} || '''Surprise: 1'''
|-
| 07 || {{Card|J|S}} || {{Card|Q|H}} || '''Surprise: 1'''
|-
| 08 || {{Card|T|S}} || {{Card|T|C}} || '''Emerald: 5''', Surprise: 1
|-
| 09 || {{Card|6|D}} || {{Card|K|D}} || '''Surprise: 1'''
|-
| 10 || {{Card|6|D}} || {{Card|A|D}} || '''Emerald: 5'''
|}


'''Notes'''
'''Notes'''