Round 9/Gamestate: Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 73: Line 73:
| Quine || Yellow || Wotton || 0 || +3*|| || Russell
| Quine || Yellow || Wotton || 0 || +3*|| || Russell
|-
|-
| Smullyan || Blue || Wotton || 13 || || || Quine
| Smullyan || Blue || Wotton || 8 || || || Quine
|-
|-
| Carroll || Green || Wotton || 7 || || ||
| Carroll || Green || Wotton || 7 || || ||
Line 81: Line 81:
| Escher || Green || Wotton || 3 || +8*|| ||
| Escher || Green || Wotton || 3 || +8*|| ||
|-
|-
| Jabberwocky || Green || Wotton || 14 || +5*|| ||  
| Jabberwocky || Green || Wotton || 0 || +5*|| ||  
|-
|-
| Cheshire || Blue || Wotton || 10 || +10* || || Jabberwocky
| Cheshire || Blue || Wotton || 10 || +10* || || Jabberwocky
Line 100: Line 100:
|-
|-
| I Don't Know || Yellow || Wotton || 3 || +10*|| || K
| I Don't Know || Yellow || Wotton || 3 || +10*|| || K
|-
| Nomic || Blue || Wotton || 0 || || || Smullyan
|-
|-
| - || - || Wotton || 0 || ! || ||
| - || - || Wotton || 0 || ! || ||
Line 182: Line 184:
| 6 || Wiki V., <span style="background-color:lightgreen">Lil' Philly</span>, <span style="background-color:yellow">Chicken</span>, Ziphnek
| 6 || Wiki V., <span style="background-color:lightgreen">Lil' Philly</span>, <span style="background-color:yellow">Chicken</span>, Ziphnek
|-
|-
| 7 || .`@everyone`., <span style="background-color:yellow">The Duck Disciple</span>, <span style="background-color:yellow">The Implication of Being Named Wotton</span>, <span style="background-color:yellow">Hot Wings</span>, <span style="background-color:lightgreen">Escher</span>
| 7 || .`@everyone`., <span style="background-color:yellow">The Duck Disciple</span>, <span style="background-color:yellow">The Implication of Being Named Wotton</span>, <span style="background-color:yellow">Hot Wings</span>, <span style="background-color:lightgreen">Escher</span>, <span style="background-color:lightblue">Nomic</span>
|-
|-
| 8 || <span style="background-color:yellow">Quine</span>, <span style="background-color:lightgreen">Russell</span>, <span style="background-color:yellow">K</span>
| 8 || <span style="background-color:yellow">Quine</span>, <span style="background-color:lightgreen">Russell</span>, <span style="background-color:yellow">K</span>