Round 9/Gamestate: Difference between revisions

No edit summary
Line 87: Line 87:
| Cheshire || Green || Wotton || 0 || +9*|| || Jabberwocky
| Cheshire || Green || Wotton || 0 || +9*|| || Jabberwocky
|-
|-
| Haddocks' Eyes || Green || Wotton || 0 || +2|| || Carroll
| Haddocks' Eyes || Green || Wotton || 2 || || || Carroll
|-
|-
| Hatter || Green || Wotton || 10 || +11* || || Carroll
| Hatter || Green || Wotton || 10 || +11* || || Carroll
|-  
|-  
| Hare || Yellow || Wotton || 3 || +4|| ||  
| Hare || Yellow || Wotton || 7 || || ||  
|-
|-
| One || Green || Wotton || 12 || +4* || ||  
| One || Green || Wotton || 12 || +4* || ||  
Line 99: Line 99:
| Who || Green || Wotton || 4 || +10*|| || Jabberwocky
| Who || Green || Wotton || 4 || +10*|| || Jabberwocky
|-
|-
| What || Green || Wotton || 1 || +4|| || Jabberwocky
| What || Green || Wotton || 5 || || || Jabberwocky
|-
|-
| I Don't Know || Yellow || Wotton || 0 || +8|| || K
| I Don't Know || Yellow || Wotton || 8 || || || K
|-
|-
| Nomic || Green || Wotton || 1 || || egg (Nomic)  || Smullyan
| Nomic || Green || Wotton || 1 || || egg (Nomic)  || Smullyan
Line 107: Line 107:
| Toki || Red || Wotton || 0 || || egg (Toki) || Carr
| Toki || Red || Wotton || 0 || || egg (Toki) || Carr
|-
|-
| Waso Suwi || Red || Wotton || 7 || +2 || || Toki
| Waso Suwi || Red || Wotton || 9 || || || Toki
|-
|-
| Bishop || - || Wotton || 0 || || ||
| Bishop || - || Wotton || 0 || || ||
|-
|-
| Pawn || - || Wotton || 0 || +7 || ||
| Pawn || - || Wotton || 7 || || ||
|-
|-
| Rook || Green || Wotton || 0 || +1 || || Carroll
| Rook || Green || Wotton || 1 || || || Carroll
|-
|-
| Knight || Green || Wotton || 1 || +3|| || Escher
| Knight || Green || Wotton || 4 || || || Escher
|-
|-
| A || Red || Wotton || 0 || +2 || ||
| A || Red || Wotton || 2 || || ||
|-
|-
| B || - || Wotton || 1 || +3|| ||
| B || - || Wotton || 1 || +2*|| ||
|-
|-
| C || - || Wotton || 0 || +3 || ||
| C || - || Wotton || 3 || || ||
|-
|-
| D || - || Wotton || 2 || +3|| ||
| D || - || Wotton || 5 |||| ||
|-
|-
| E || - || Wotton || 0 || +1|| ||
| E || - || Wotton || 1 || || ||
|-
|-
| F || - || Wotton || 0 || +11|| ||
| F || - || Wotton || 11 || || ||
|-
|-
| - || - || Wotton || 0 || ! || ||
| - || - || Wotton || 0 || ! || ||