Cycle 16/Gamestate: Difference between revisions

Gave too many cards, fixed
Updated activity and battle
Line 11: Line 11:
|
|
|{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||10|H||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}
|{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||10|H||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}
|
|Battle next phase.
|-
|-
|Nyhilo
|Nyhilo
Line 17: Line 17:
|
|
|{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||2|D||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||9|S||}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||4|H||}}{{Card_Exoptosis||2|H||}}
|{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||2|D||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||9|S||}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||4|H||}}{{Card_Exoptosis||2|H||}}
|
|Battle next phase.
|-
|-
|google
|google
Line 23: Line 23:
|
|
|{{Card_Exoptosis||5|H||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}
|{{Card_Exoptosis||5|H||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}
|Inactive
|
|-
|-
|Random Internet Cat
|Random Internet Cat
Line 59: Line 59:
|
|
|{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}}{{Card_Exoptosis||6|C||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis|Go to jail monopoly card|GTJ||WBB|}}
|{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}}{{Card_Exoptosis||6|C||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis|Go to jail monopoly card|GTJ||WBB|}}
|Inactive
|Battle next phase.
|-
|-
|dworm
|dworm
Line 89: Line 89:
|
|
|{{Card_Exoptosis||J|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}
|{{Card_Exoptosis||J|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}
|Inactive
|
|-
|-
|cogeater
|cogeater
Line 101: Line 101:
|
|
|{{Card_Exoptosis||5|D||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||A|H||}}
|{{Card_Exoptosis||5|D||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||A|H||}}
|Inactive
|Battle next phase.
|-
|-
|Magnitech
|Magnitech
Line 107: Line 107:
|1x Chip
|1x Chip
|{{Card_Exoptosis||J|D||Holo}}{{Card_Exoptosis|Black Joker|Jk||Black|}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||2|S||}}{{Card_Exoptosis||3|H||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||9|D||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}}
|{{Card_Exoptosis||J|D||Holo}}{{Card_Exoptosis|Black Joker|Jk||Black|}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||2|S||}}{{Card_Exoptosis||3|H||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||9|D||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}}
|
|Battle next phase.
|-
|-
|Lily
|Lily
Line 114: Line 114:
|{{Card_Exoptosis||9|S||}}{{Card_Exoptosis||8|S||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}{{Card_Exoptosis||6|C||}}
|{{Card_Exoptosis||9|S||}}{{Card_Exoptosis||8|S||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}{{Card_Exoptosis||6|C||}}
|Inactive
|Inactive
|-
|Slord
|35
|
|
|
|}
|}


Line 132: Line 138:
|Revealed
|Revealed
| rowspan="8" | -Top-
| rowspan="8" | -Top-
{{Card_Exoptosis||5|C||}}
{{Card_Exoptosis||8|H||}}
{{Card_Exoptosis||8|H||}}


Line 177: Line 184:
|-
|-
|google
|google
|
|
|{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||5|S||}}
|{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}
|4f6e228afbee01d951777a4e49574c8001debf24b5f6103580c758f5751fb2de
|4f6e228afbee01d951777a4e49574c8001debf24b5f6103580c758f5751fb2de
|Revealed
|Revealed
Line 186: Line 193:
|{{Card_Exoptosis||Q|C||}}{{Card_Exoptosis||A|D||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||4|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}}
|{{Card_Exoptosis||Q|C||}}{{Card_Exoptosis||A|D||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||4|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}}
|17350992be8e6c065b2d4e9c931194ff84a9b6d37febaf3f51f2313733e6df66
|17350992be8e6c065b2d4e9c931194ff84a9b6d37febaf3f51f2313733e6df66
|Revealed
|Forfeit (Missed Turn)
|-
|-
|Titanswrath
|Titanswrath
|
|
|{{Card_Exoptosis||J|C||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}
|{{Card_Exoptosis||J|C||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||A|S||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}
|b52a5f4f26b9734c54a21672eb8e93211da37e49cbebe9be17684326660095af
|b52a5f4f26b9734c54a21672eb8e93211da37e49cbebe9be17684326660095af