Cycle 16/Gamestate: Difference between revisions
Veganzombeh (talk | contribs) |
New battle just dropped. |
||
| Line 195: | Line 195: | ||
|- | |- | ||
|Cogeater | |Cogeater | ||
| | | - | ||
|{{Card_Exoptosis||Q|C||}}{{Card_Exoptosis||A|D||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||4|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}} | |{{Card_Exoptosis||Q|C||}}{{Card_Exoptosis||A|D||}}{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||4|C||}}{{Card_Exoptosis||10|C||}} | ||
|17350992be8e6c065b2d4e9c931194ff84a9b6d37febaf3f51f2313733e6df66 | |17350992be8e6c065b2d4e9c931194ff84a9b6d37febaf3f51f2313733e6df66 | ||
| Line 207: | Line 207: | ||
|- | |- | ||
|4st | |4st | ||
| | | - | ||
|{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||10|S||}}{{Card_Exoptosis||10|D||}} | |{{Card_Exoptosis||K|H||}}{{Card_Exoptosis||10|S||}}{{Card_Exoptosis||10|D||}} | ||
|2810f8845ff5270f730ed26e8c6b23cb20217845373a3d2f18bae0a2e34c0b3a | |2810f8845ff5270f730ed26e8c6b23cb20217845373a3d2f18bae0a2e34c0b3a | ||
| Line 213: | Line 213: | ||
|- | |- | ||
|Xenon | |Xenon | ||
| | | - | ||
|{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}} | |{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}} | ||
|e9166cd6113e6563448c4412a20cae6bd3437f299a3b76e79374f582ec1849af | |e9166cd6113e6563448c4412a20cae6bd3437f299a3b76e79374f582ec1849af | ||
| Line 264: | Line 264: | ||
|- | |- | ||
|Magnitech | |Magnitech | ||
| | |★ | ||
|{{Card_Exoptosis||J|D||Holo}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||9|D||}}{{Card_Exoptosis||3|H||}}{{Card_Exoptosis||2|S||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}} | |{{Card_Exoptosis||J|D||Holo}}{{Card_Exoptosis||9|C||}}{{Card_Exoptosis||9|D||}}{{Card_Exoptosis||3|H||}}{{Card_Exoptosis||2|S||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}} | ||
|{{Card_Exoptosis|Black Joker|Jk||Black|}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}} | |{{Card_Exoptosis|Black Joker|Jk||Black|}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||5|H||}} | ||
|Revealed | |Revealed | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" | -Top- | ||
|- | |- | ||
|Nyhilo | |Nyhilo | ||
| | | | ||
| | |{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||7|S||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||9|S||}} | ||
| | |{{Card_Exoptosis||2|D||}}{{Card_Exoptosis||2|C||}}{{Card_Exoptosis||4|H||}}{{Card_Exoptosis||2|H||}} | ||
|Revealed | |Revealed | ||
|- | |- | ||
| Line 280: | Line 280: | ||
|{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||10|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}} | |{{Card_Exoptosis||J|D||}}{{Card_Exoptosis||J|H||}}{{Card_Exoptosis||10|H||}}{{Card_Exoptosis||9|C||}} | ||
|{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}} | |{{Card_Exoptosis||8|H||}}{{Card_Exoptosis||Q|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}}{{Card_Exoptosis||5|C||}}{{Card_Exoptosis||4|D||}}{{Card_Exoptosis||3|C||}} | ||
|Revealed | |||
|- | |||
|Ash | |||
| | |||
|{{Card_Exoptosis||5|D||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||4|S||}}{{Card_Exoptosis||A|H||}} | |||
|{{Card_Exoptosis||K|S||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}}{{Card_Exoptosis||K|D||}} | |||
|Revealed | |Revealed | ||
|- | |- | ||